Dům bez vlastních úspor

Podmínky hypoték se zásahem ČNB za poslední rok zhoršily. Banky požadují po svých klientech 20% vlastní hotovosti. A mnoho našich klientů se nás tak ptá: "Mohu stále postavit svůj dům bez použití vlastních úspor?"

Stále ještě ano.

Ano, stále je možné postavit dům zcela bez vlastních prostředků. Cesta je složitější, stále je však možná. Program Nulová hotovost funguje a jeho potřebnost pro klienty dramaticky vzrostla.

Snahy ČNB o snížení dostupnosti vlastního bydlení mladým rodinám považujeme v ES za nesmírně špatné. Dvacet let pracujeme, abychom bydlení činili více dostupné. Naše filozofie je tedy právě opačná.
Ve spolupráci s nejlepšími bankami jsme připravili mimořádné podmínky pro klienty ES. Tyto podmínky nám stále umožňují řešit 100% financování ceny domu i pozemku.

Tedy i pro rok 2018 zůstává otevřená možnost postavit vlastní dům bez naspořených prostředků.

Splátka místo nájmu

Pokud platíte nájem, nepřinesou Vám zaplacené peníze v budoucnu nic. Pokud místo nájmu splácíte svoji hypotéku, pak vytváříte sobě značný majetek a hodnotu.

Zde jsou příklady některých vybraných domů a pozemky a jejich splátek:

Dům Katka 34 Katka 34 s pozemkem za 600.000 Kč, splátka 9.442 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/katka-34

Dům Katka 49 Katka 49 s pozemkem za 850.000 Kč, splátka 14.798 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/katka-49

Dům Dominik 37 Dominik 37 s pozemkem za 1.000.000 Kč, splátka 22.312 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/dominik-37

Dům Dominik 35 Dominik 35 s pozemkem za 1.000.000 Kč, splátka 16.771 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/dominik-35

Dům Kristýna 12B Kristýna 12B s pozemkem za 450.000 Kč, splátka 9.583 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/kristyna-12b

Dům Lukáš 31 Lukáš 31 s pozemkem za 1.000.000 Kč, splátka 14.657 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/lukas-31

Dům Lukáš 30 Lukáš 30 s pozemkem za 850.000 Kč, splátka 12.261 Kč měsíčně https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/lukas-30

Dům Kristýna 34 Kristýna 34 s pozemkem 700.000,-Kč splátka 11.556,-Kč měsíčně. https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/kristyna-34

Pořad Do Hloubky - Nulová hotovost

V tomto pořadu se skvělá Martina Zahradníková ptá na fungování programu ředitele ES Davida Mencla.

Je možné odložit všechny platby až po přestěhování?

Klienti, kteří jsou zatíženi vysokým nájmem se potřebují vyhnout souběhu současného nájmu a splácení nového domu. Právě pro takto zatížené klienty umí program Nulová hotovost na žádost klienta odložit všechny platby až po přestěhování do nového domu.
Při aplikování tohoto rozšíření pak klient nepotřebuje naprosto žádné vlastní peníze do dokončení stavby domu. Po dokončení stavby pak začne dům splácet v měsíční splátce. Tímto principem lze odložit splátky hypotéky za pozemek, drobné platby za připojení sítí na pozemku a i všechny ostatní drobné náklady.

Brána se zavře, kdo můžete, proklouzněte

Kdo chcete stavět dům v programu Nulová hotovost a kdo dnes stavět můžete, stavbu neodkládejte. Budoucnost bude méně příznivá. Brána k vlastnímu bydlení bez úspor se v budoucnu nejspíše uzavře.
V roce 2018 program Nulová hotovost funguje. Schopnost měsíčně svůj dům splácet stále stačí k pořízení vlastního domu. Úspory ani pozemek nepotřebujete.
Snaha ČNB je však zřejmá a nepříznivá. Česká národní banka usiluje o schválení zákona, který zamezí velkému procentu mladých rodin čerpat hypotéční úvěr na vlastní bydlení.

Česká národní banka škodí mladým rodinám i státu

Česká národní banka usilovně pracuje na omezení hypoték pro mladé rodiny. Cílem ČNB je situace, kdy lidé, kteří nenaspoří 30% hodnoty nemovitosti svůj dům nepostaví a zůstanou tak odkázáni na nájemní bydlení. V kombinaci s vysokými nájmy, které zase neumožní šetřit, půjde o uvěznění trvalé.

Kdo má možnost splácet svoji nemovitost, splácí svůj značný majetek. Kdo zůstane uvězněný v nájmu, kdo splácet majetek nemůže, prožije často celý svůj život jako nemajetný.
Rozhodnutí ČNB tak považujeme v ES za mimořádně špatné a nepřátelské vůči mladým rodinám.

Proč se dočtete ve dvou blozích našeho ředitele:
http://davidmencl.cz/dopis-rozzlobeneho-muze-ceske-narodni-bance
http://davidmencl.cz/porad-se-zlobim

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 23.6.2018.
Aktualizováno: 25.6.2018 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nulova-hotovost-v-roce-2018/dum-bez-vlastnich-uspor/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.