prosinec
2022

Dům Lucie 75

Dům Lucie 75 na první pohled zaujme svou netradiční uliční fasádou.

Dům Lucie 75

Půdorysný tvar písmene L umožňuje vytvoření soukromého venkovního prostoru u domu. Do tohoto prostoru jsou orientována okna z obývacího pokoje, ložnice a ložnicové koupelny.

Dětské pokoje jsou umístěné za obývacím pokojem, přístupné z minimalistické chodby, která tak neubírá drahocenné metry obytným místnostem.

Dům Lucie 75

Z této chodby je také přístupná hlavní koupelna. Odstranění bariéry vstupního prostoru propojením zádveří s obývacím pokojem podtrhuje moderního ducha tohoto domu a vytváří vzdušné prostředí již ve vstupních prostorách, ze kterých je vidět přes prosklenou stěnu obývacího pokoje přímo do zahrady.

Dům Lucie 75

Samozřejmostí je oddělení takzvané „špinavé zóny“ u vstupu. Tedy zóny, do které přicházíme z exteriéru tak, abychom přes stejný „špinavý“ prostor nemuseli procházet při pohybu v domě. Technická místnost dobře poslouží nejen potřebným technologiím, ale také jako další úložný prostor.

Dům Lucie 75

Lucii 75 si zamiluje moderní rodina, která hledá vzdušné řešení obytných místností a naopak minimalistické, avšak promyšlené řešení místností podružných.

Dům Lucie 75 Dům Lucie 75 Dům Lucie 75 Dům Lucie 75 Dům Lucie 75 Dům Lucie 75 Dům Lucie 75

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.