prosinec
2021

Dům Lukáš 44

Lukáš 44 je přízemní dům 4+kk+G pro rodinu se dvěma dětmi, která ráda žije jak v interiéru domu, tak v jeho exteriéru.

Dům Lukáš 44

Svým vzhledem se jedná o moderní dům s plochou střechou posázenou rostlinami a travinami, který se hodí do každé moderní městské, nebo příměstské satelitní zástavby. Na fasádě jsou použity soudobé materiály a barvy, které dají domu svěží a mladistvou tvář.

Dům Lukáš 44

Z prostorného zádveří se dá vstoupit buď do garáže, na WC, nebo do obývacího pokoje s kuchyňským koutem, který je situován přes celou šíři domu a má okna prolomená do tří světových stran. To zajišťuje dobré propojení se zahradou a zároveň výborné proslunění prakticky během celého dne.

Dům Lukáš 44

Před obývací pokoj je předsazena krytá terasa s posezením, která vás ochrání před horkými letními paprsky, ale zároveň nebrání tomu, aby zimní slunce nízko nad obzorem prohřálo vnitřek svými teplými paprsky. Mezi kuchyní a pokojem se nachází krb, ve kterém si můžete zapálit oheň a tím dokreslit pohodovou atmosféru uvnitř domu nejen během zimních měsíců.

Dům Lukáš 44

Projdeme-li dále skrze obytnou část dostaneme se do soukromé části, která obsahuje ložnici s přístupem na malou soukromou terásku, dva pokoje (nebo pokoj a pracovnu) a útulnou dobře prosvětlenou koupelnu se záchodovou mísou.

Dům Lukáš 44

Celý prostor domu je uspořádán logicky a nemusí se tak nikam daleko chodit. Například technická místnost vedle kuchyňské linky může sloužit zároveň jako spíž pro některé potraviny, nebo garáž může díky dobrému prosvětlení fungovat i jako dílna pro domácí kutily.

Dům Lukáš 44

Obývací pokoj má terasy orientované hned na dvě světové strany. Můžete si tedy kdykoliv vybrat, zda budete sedět ve stínu, nebo na slunci.

Toto chytré uspořádání celého domu má navíc tu výhodu, že příchozí návštěva nevstupuje vůbec do soukromé části a nenarušuje tak váš osobní soukromý život. Můžete tak v klidu pracovat nebo odpočívat, zatímco v obývací místnosti probíhá bujarý život.

Dům Lukáš 44

Kompaktní dům se otevírá do všech stran zahrady a nabízí tak maximální propojení mezi vnějším a vnitřním světem. To je také jedna z jeho hlavních výhod tohoto domu. Tou další je bezpochyby svěží a moderní vzhled, který lze vhodně doplnit o rostliny rostoucí na vegetační zelené střeše, které dokreslí vzhled domu a dopomohou mu k vynikajícímu začlenění do zahrady.

Dům Lukáš 44 Dům Lukáš 44 Dům Lukáš 44 Dům Lukáš 44

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.