prosinec
2021

Dům Dominik 45

Dominik 45 je dům určený do prudšího svahu, který umožňuje levné bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 6+kk+G. Dům je obdélníkového tvaru menší šířky, která umožňuje stavbu i na úzkých pozemcích.

Dům Dominik 45

Součástí domu je i prostor, který umožňuje vybudování vlastní malé komerční jednotky s plným zázemím. Například kadeřnictví, servis, obchůdek atd. V případě zájmu může tento prostor sloužit i jako klubovna pro scházení přátel.

Dům Dominik 45

Vnitřní řešení vrchního patra domu je jednoduché a čisté. Krom samozřejmostí – jako je prostorný obývací pokoj, přehledně uspořádaný kuchyňský kout, tři dětské pokoje, nebo ložnice – dům obsahuje i prostornou koupelnu, dvě WC, technickou místnost a možnost proměny konce chodby v menší pracovní kout.

Dům Dominik 45

Spodní podlaží obsahu již výše zmíněný komerční prostor se zázemím a velmi prostornou garáž, která může sloužit i jako dílna.

Dům Dominik 45

Z úrovně ulice se po vnějším schodišti dostaneme na vstupní terasu. Vstup samotný je tvořen zádveřím s možností vstupu do technické místnosti a dále do chodby, která prochází celým domem a díky velkému prosklení na svém konci nepůsobí nikterak stísněně, naopak opticky pokračuje dále do zahrady.

Dům Dominik 45

Z ní je pak možné vstoupit do tří stejně velkých dětských pokojů (popřípadě třeba dvou pokojů a pracovny), ložnice, koupelny, samostatného WC a samozřejmě hlavního obývacího prostoru s jídelním koutem. Ten, je v případě zájmu prostorově připraven na doplnění o krbová kamna vedle televizní stěny.

Dům Dominik 45

Z obývacího pokoje je možný vstup přímo na terasu a zahradu. Hlavní vstup do spodního patra vede do samostatné komerční jednotky a z té je přístup do chodby, ve které se nachází samostatné WC, lázeň, sklad, nebo kuchyňka a přístup do garáže.

Dům Dominik 45

Dům splňuje nároky mladých početných rodin na levné bydlení s potřebou více pokojů v místech s ne úplně příznivým sklonem terénu pozemku. Na relativně malé ploše dokáže nabídnout prakticky vše, co je k životu potřeba, a navíc potěší chytrými řešeními jednotlivých částí domu.

Dům Dominik 45

Velkou výhodou je chytře vymyšlené spodní podlaží s velkými variabilními prostory a možností vybudování vlastní provozovny.

Dům Dominik 45 Dům Dominik 45 Dům Dominik 45 Dům Dominik 45

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.