prosinec
2020

Dům Blanka 64

Blanka 64 je dvoupodlažní dům s obytným podkrovím v patře. Vnější tvar domu je jednoduchý, obdélníkového půdorysu s vystupujícím rizalitem. Střecha je šikmá sedlová tvořená taškami.

Dům Blanka 64

Dispozice 5+kk je rozdělena podle podlaží na spodní společenské obytné a vrchní soukromé. Přízemí obsahuje obývací pokoj s kuchyní, která lze snadno od prostoru oddělit pomocí posuvných dveří, dále pak pracovnu, která lze využívat i jako hostinský pokoj, WC a úložné, nebo technické prostory.

Dům Blanka 64

Obývací prostor umožňuje snadný přístup na terasu a dále pak zahradu. Jeho dominantou je však prostorný vystupující rizalit s jídelním stolem a panoramatickým oknem, které navozuje pocit stolování venku. Horní podlaží, které nemůže být v přímém kontaktu se zahradou umožňuje alespoň vstup na balkón z obou dětských pokojů. V patře se dále nachází hlavní ložnice rodičů s vlastní koupelnou a šatnou.

Dům Blanka 64

Vstup do domu ústí do prostorného zádveří. Z toho lze vstoupit do šatny s technickou místností, dále se ze zádveří dostaneme do pracovny, nebo pokoje pro hosty, na WC a na chodbu se schodištěm a komorou pod ním. Z chodby je přístupný obývací pokoj s kuchyní, která je snadno oddělitelná od tohoto velkého prostoru se stolem a pohovkou.

Dům Blanka 64

V patře je malá hala, ze které se vstupuje do dvou stejně velkých dětských pokojů a jejich společné koupelny. Dále je pak přístup do ložnice, která je samozřejmě opatřena vlastní koupelnou a šatnou. Oba dětské pokoje mají společný balkón přístupný přímo z pokojů.

Dům Blanka 64

Dům Blanka 64 je vhodný pro velkou rodinu, která potřebuje hodně prostoru. Jeho dispozice je velkorysá, prosvětlená, kompaktní a maximálně využívá každého metru čtverečního, který je ji k dispozici. Zároveň ale zbytečně místem neplýtvá a nezvětšuje objem domu. Z tohoto důvodu je dům možné postavit i na menšíc, nebo prostorově stísněnějších parcelách. Výhodami domu jsou například možnost snadného oddělení kuchyně od obývacího prostoru pomocí dvoukřídlých posuvných dveří, dostatek úložných prostor, velký rizalit s jídelním koutem a mnoho dalších.

Dům Blanka 64 Dům Blanka 64 Dům Blanka 64 Dům Blanka 64 Dům Blanka 64 Dům Blanka 64 Dům Blanka 64

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.