Dům Blanka 51

Blanka 51 je moderně pojatý dvoupodlažní dům o vnitřní dispozici 4+1. Ta lze v případě potřeby rozšířit pomocí záměny šatny v patře za menší pokoj, nebo pracovnu na 5+1.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

Hmota domu je netradičně uspořádána do písmene T s jednopodlažním přístavkem pro kuchyň na jedné straně a přístřeškem pro auto na straně druhé. Střecha je kombinací šikmé plechové, ploché plechové a zelené povrchové úpravy. Připojený přístřešek pro automobil slouží také jako krytý vstup do domu a vytváří pro něj závětří.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

Spodní podlaží je pak navrhnuto s důrazem na maximální kontakt se zahradou. Horní, z části podkrovní podlaží, pak nabízí dobrý výhled a zároveň proslunění pomocí oken, která plynule přechází ze stěny do střechy. Dům Blanka 51 lze navíc pořídit s rozdílnými řešeními fasády, kdy jedna je tradiční, ale moderně pojatá tvořená celá z cihel s reliéfy a druhá, více kontrastní, složená z dřevěných obkladů a omítky. Z krytého venkovního závětří se vstupuje do zádveří.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

Z toho lze vstoupit přímo do šatny, nebo do technické místnosti, WC a haly se schodištěm. Ta slouží jako komunikační střed domu a odděluje obývací pokoj s kuchyní od soukromé části, kde je ložnice s vlastní koupelnou. Obytná část je dostatečné prostorná, s vlastními vstupy přímo na zahradu, se zabudovaným krbem a s možností praktického oddělení kuchyně pomocí velkých zašupovacích dveří. V té je umístěn i jídelní stůl.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

Prostor kuchyně je prosvětlen pomocí velkých oken a nad linkou je umístěno okno, které přisvětluje přímo pracovní prostor pro vaření. V soukromé části hlavní ložnice je pak kout s pracovním stolem a dostatek úložných prostor. Soukromá koupelna vypadá pak díky velkému oknu do zahrady luxusně, ale zároveň svým uspořádáním poskytuje dostatek soukromí. V horním podlaží se nachází dva dětské pokoje, samostatné WC, koupelna a šatna.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

Ta lze po změně mobiliáře díky dostatečné velikosti a prosvětlení využívat i jako pokoj, nebo pracovnu. Dětské pokoje jsou velké a ozvláštňují je použitá okna, která přecházejí ze stěny až do střechy a poskytují tak skvělý výhled ven. Komunikační prostory v patře jsou pak dobře osvětleny díky přisvětlení světlovodem. Rozmanitě hmotově členěný dům se otevírá do všech stran zahrady a nabízí tak spoustu kontaktu exteriéru s interiérem, což ocení hlavně milovníci zahrady.

Dům Blanka 51

To je jedna z výhod tohoto domu. Dále je to pak třeba jeho prostornost a dostatek úložných prostorů, nebo zabudovaný přístřešek pro auto přímo do hmoty domu. Rodinný dům je navíc variabilní a bez stavebních úprav nabízí výběr mezi dispozičním řešením 4+1, nebo 5+1. Budoucí obyvatelé si navíc mohou vybrat ze dvou osobitých variant fasády. Obě působí elegantně, a přesto jsou naprosto rozdílné.

Dům Blanka 51 Dům Blanka 51

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 31. 12. 2019.
Aktualizováno: 1. 12. 2019 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nove-domy-zima-2019/dum-blanka-51/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.