Dům Blanka 53

Blanka 53 je patrový dům 5+kk klasického vzhledu se skloněnou střechou. Rodinný dům působí nenápadně a nijak nevyčnívá ze standartní české zástavby – obdélníkový půdorys, sedlová tašková střecha, přízemí a podkrovní druhé podlaží. Fasádu tvoří omítka. Dům se tak hodí do jakékoliv běžné zástavby. Čím ovšem dům na první pohled zaujme je chytře řešená dispozice s dostatkem úložných prostor i míst pro odpočinek a práci.

Dům Blanka 53 Dům Blanka 53 Dům Blanka 53

Po vstupu do prostorného zádveří se skříní je, kde je k dispozici i velká šatna se projde skrze chodbu se schodištěm do obytné části přízemí, tedy obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Ten se rozkládá přes celou šíři domu a je z něj výhled do tří světových stran. Jeho velikost je dostatečná k pobytu i pětičlenné rodiny.

Dům Blanka 53

Z obývacího pokoje je možnost vstupu na zahradu pomocí velkého francouzského okna umístěného ve štítu domu. Zde je umístěna terasa s velkým stolem, která ještě více zvětší obytný prostor v přízemí a pomůže k prolnutí vnitřního a vnějšího prostoru. V přízemí se dále nachází ložnice s vlastní malou koupelnou.

Dům Blanka 53

V horním podlaží se jsou situovány tři pokoje podobné velikosti, samostatné WC, koupelna a šatna sloužící všem obyvatelům horního podlaží. Všechny pokoje jsou velké přesně tak, aby si v nich děti mohli bez problémů hrát a dovádět. Obytné místnosti nejsou osvětleny jen okny ve štítech ale také střešními okny. Střešní okna jsou i v ostatních obslužných místnostech. Všechny pobytové místnosti v obou podlažích jsou dostatečně prosvětleny a umožňují příjemný pobyt všem svým obyvatelům, ať už dělají jakoukoliv aktivitu.

Dům Blanka 53

Zvláště praktické je pak vyvýšené okno nad kuchyňskou linkou, které osvětluje prostor pro práci a napomáhá tak komfortnějšímu vaření. Dům je navržen s okny menšího formátu, povětšinou s parapety, které poskytují dostatek soukromí, nemrhají zbytečně prostředky obyvatel domu a zároveň ho dostatečně osvětlují.

Dům Blanka 53

Výhoda domu Blanka 53 je v jeho jednoduchosti a nenápadnosti. Tím by mohl potěšit konzervativnější zájemce se zájmem o tradiční českou architekturu. To že je ale rodinný dům zvenčí nenápadný neznamená, že je takový i zevnitř. Tam se nachází hlavní výhoda tohoto domu, a to je jeho dispoziční řešení, které je na malém prostoru vymyšleno chytře a zároveň jednoduše. Všechny místnosti jsou dostatečně prostorné a blízko při sobě. Tuto vlastnost ocení snad každý obyvatel domu.

Dům Blanka 53

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 24.11.2018.
Aktualizováno: 27.11.2018 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nove-domy-podzim-2018/dum-blanka-53/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.