červen
2023

Dům Kristýna 40 C

Dům Kristýna 40 C je přízemní dům, který umožňuje levné a přitom komfortní bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 5+kk. Dům vychází z oblíbeného modelu Kristýna 40 B a doplňuje jej o prvky luxusního bydlení.

Dům Kristýna 40 C

Ke stavbě je navíc připojena samostatná část, kde lze provozovat vlastní kancelář nebo obchod. Přestřešená část mezi domem a provozovnou pak tvoří kryté stání pro až dva osobní automobily. Stavba je ve tvaru písmena L, kdy jedna z částí je obytná a druhá slouží právě pro již zmíněnou provozovnu.

Dům Kristýna 40 C

Dům lze pořídit ve dvou osobitých variantách, které na stejném půdorysu a dispozičním řešení dávají na výběr mezi klasičtější variantou typu bungalov, která je krytá šikmou valbovou střechou z tašek, nebo variantou modernější, která je zastřešena plechovou sedlovou střechou bez přesahů a obložena kamennými pásky.

Dům Kristýna 40 C

Vnitřní řešení domu je jednoduché a čisté. Krom samozřejmostí, jako je prostorný obývací pokoj, přehledně uspořádaný kuchyňský kout, tři dětské pokoje nebo ložnice s vlastní koupelnou, dům obsahuje i společnou koupelnu s prostornou vanou, dvě WC, technickou místnost a možnost proměny konce chodby v menší pracovní kout.

Dům Kristýna 40 C

Vstup je tvořen zádveřím s možností vstupu do technické místnosti a dále do chodby, která prochází celým domem a díky velkému prosklení na svém konci nepůsobí nikterak stísněně, naopak opticky pokračuje dále do zahrady.

Ze zahrady je pak možné vstoupit do tří stejně velkých prostorných dětských pokojů (popřípadě třeba dvou pokojů a pracovny), ložnice s vlastní koupelnou, koupelny, samostatného WC a samozřejmě hlavního obývacího prostoru s kuchyňským a jídelním koutem. Ten, je v případě zájmu prostorově připraven na doplnění o krbová kamna vedle televizní stěny.

Dům Kristýna 40 C

Samostatný vstup do provozovny pak vede přímo do hlavního prostoru, ke kterému je připojena kuchyňka a samostatné WC a dále pak malý archiv nebo sklad.

Dům Kristýna 40 C

Dům splňuje nároky mladých početných rodin na levné bydlení s potřebou více pokojů a dostatku prostoru v nich. Na relativně malé ploše dokáže nabídnout prakticky vše, co je k životu a podnikání potřeba, a navíc potěší chytrými řešeními jednotlivých částí domu. Jednou z výhod je například to, že dům umožňuje osobité ztvárnění díky dvěma charakterovým zcela odlišným variantám provedení exteriéru a tím zapadne téměř do libovolného prostředí, tedy jak vesnického, tak i městského nebo příměstského.

Dům Kristýna 40 C

Další výhodou je kryté stání pro automobil v blízkosti obou vstupů, jak do domu, tak do provozovny a za výhodu se dá samozřejmě považovat i samotný prostor provozovny, který je v případě potřeby možné přestavět i na garsonku.

Dům Kristýna 40 C Dům Kristýna 40 C Dům Kristýna 40 C Dům Kristýna 40 C Dům Kristýna 40 C Dům Kristýna 40 C

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.