červenec
2020

Dům František 17

František 17 je dvoupodlažní dům s dvěma plnohodnotnými patry, kde vrchní patro nijak neomezuje svažující se střecha. Vnější tvar domů je jednoduchý, tvořený dvěma kvádry a balkóny, které z nich vystupují.

Dům František 17

Střecha je šikmá tvořená taškami na hlavní hmotě domu a na menší části obsahující garáž je střecha plochá s možností porostu zelení. Vstup do domu je chytře krytý balkónem a z jedné strany také garáží, takže je chráněn před nepřízní počasí. Stejně tak terasa u obytné místnosti na druhé straně domu je částečně kryta balkónem. Dispozice 5+1+G je rozdělena podle podlaží na spodní společenské obytné a vrchní soukromé. Přízemí obsahuje obývací pokoj s kuchyní, která lze snadno od prostoru oddělit pomocí posuvných dveří, dále pak pracovnu, WC a úložné, nebo technické prostory.

Dům František 17

Obývací prostor umožňuje snadný přístup na terasu a dále pak zahradu. Horní podlaží, které nemůže být v přímém kontaktu se zahradou umožňuje alespoň vstup na balkóny ze všech obytných místností. Ty jsou v patře tři. Dva dětské pokoje se sdílenou koupelnou a ložnice s vlastní koupelnou a šatnou.

Dům František 17

Z krytého venkovního závětří se vstupuje do zádveří. Z toho lze vstoupit do šatny s technickou místností, přes kterou se vstupuje do garáže. Dále se ze zádveří dostaneme do pracovny, na WC, nebo na chodbu se schodištěm a komorou pod ním.

Dům František 17

Z chodby je přístupný obývací pokoj s kuchyní, která je snadno oddělitelná od tohoto velkého prostoru se stolem a pohovkou. V patře je malá hala, ze které se vstupuje do dvou velkých dětských pokojů a jejich společné koupelny. Dále je pak přístup do ložnice, která je samozřejmě opatřena vlastní koupelnou a šatnou. Oba dětské pokoje mají společný balkón přístupný přímo z pokojů. Ložnice má svůj vlastní samostatný balkón. Dům František 17 je vhodný pro velkou rodinu, která potřebuje hodně prostoru.

Dům František 17

Jeho dispozice je velkorysá, prosvětlená a maximálně využívá každého metru čtverečního, který je ji k dispozici. Zároveň ale zbytečně místem neplýtvá a nezvětšuje zbytečně objem domu. Výhoda je jistě zděná garáž, která je přímo napojena na dům bez nutnosti chodit venkem, nebo třeba možnost snadného oddělení kuchyně od obývacího prostoru pomocí dvoukřídlých posuvných dveří. Dům má dále samozřejmě spousty dalších výhod, které jistě objevíte při jeho používání.

Dům František 17 Dům František 17 Dům František 17 Dům František 17 Dům František 17 Dům František 17 Dům František 17

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.