Dům Blanka 54

Blanka 54 je moderně střižený dvoupodlažní dům se šikmou taškovou, nebo plechovou střechou bez přesahů. S jeho šířkou, která je v nejširším místě necelých sedm metrů se jedná o dům, který se přímo hodí na úzké parcely, ale nejen na ně.

Dům Blanka 54 Dům Blanka 54 Dům Blanka 54 Dům Blanka 54 Dům Blanka 54

Svým svěžím moderním vzhledem s výrazně vystupující hmotou schodiště, která může být obložena dřevem, nebo cihelnými pásky, zapadne prakticky do kterékoliv modernější městské, nebo příměstské čtvrti. Uvnitř je dostatek prostoru, který je rozdělen na spodní obytné patro s ložnicí a horní soukromé s dvěma dětskými pokoji a vlastní koupelnou. Přízemí z uliční strany zachovává soukromí a do strany zahrady se velkoryse otevírá. Velké prosklené otvory do obývacího pokoje a ložnice evokují uvnitř dojem většího prostoru a zároveň interiér nad míru dobře prosvětlují. Jelikož jde těmito otvory i vstoupit na zahradu je dům Blanka 54 příkladem dobré komunikace exteriéru s interiérem.

Dům Blanka 54 Dům Blanka 54

Z krytého závětří se vstoupí dovnitř do domu do zádveří, odkud je přístup buď do technické místnosti, nebo do haly se schodištěm. Pod ním se nachází praktická komora na skladování věcí. Hala slouží jako středobod domu a vedou z ní vstupy do obývacího pokoje s jídelním koutem, nebo do ložnice s vlastní koupelnou. Horní patro je pak téměř symetricky rozděleno na dva stejně velké dětské pokoje, které jsou prostorné a dobře osvětlené nejen pomocí střešních oken, ale i francouzskými okny ve štítech domu. Mezi pokoji je umístěna vlastní koupelna a samostatné WC. Toto rozdělení jistě ocení rodiče dospívajících dětí, jelikož v případě potřeby poskytne všem členům domácnosti dostatek soukromí.

Dům Blanka 54 Dům Blanka 54 Dům Blanka 54

Hlavní devízou domu Blanka 54 je jeho velmi moderní vzhled a kvalitní dispoziční řešení v kombinaci s malou zastavěnou plochou, která čítá necelých 66 m2. Díky tomu se hodí na všechny dnešní malé pozemky prodávané ve městech a na jejich okrajích.

Dům Blanka 54 Dům Blanka 54

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 26.6.2019.
Aktualizováno: 27.6.2019 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nove-domy-leto-2019/dum-blanka-54/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.