duben
2022

Dům Lucie 73

Tento dům je navržen do rovinatého terénu a jeho půdorys je kompaktně uspořádán do jednoho přízemního podlaží obdélníkového tvaru.

Dům Lucie 73

Vstup se nachází na jižní straně pozemku. Před vstupními dveřmi fasáda ustupuje a přesah střechy zde umožňuje vytvořit kryté závětří.

Jedná se o klasický vzhled bungalovu, jeho vnitřní prostory jsou však více než velkorysé. Navíc je zde připojena další funkční jednotka, kterou může majitel domu pronajímat, nebo využívat pro soukromé podnikatelské účely.

Dům Lucie 73

Za vstupními dveřmi se nachází dlouhá hala se šatními skříněmi a sezením, za nímž je vytvořen otvor s oknem, které nabízí vhled do obývacího pokoje a zlepšuje tak orientaci v domě.

Dům Lucie 73

Na konci vstupní chodby se prostor rozvětvuje do dvou stran – po levé straně je umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem a velkým prosklením vedoucím na zahradu, pravá strana je určena pro soukromou obytnou část, kde jsou umístěny dva dětské pokoje orientovány taktéž do zahrady, samostatná koupelna s toaletou, vanou i sprchovým koutem a ložnice.

Dům Lucie 73

Vedle vstupu do domu je navržen soukromý pronajímatelný prostor, který dává možnost zde v pohodlí domova provozovat podnikatelskou činnost.

Fasáda domu je navržena v bílé omítce, na některých místech je ozvláštněna vloženými dřevěnými lamelami, které domu dávají příjemnější přírodní vzhled.

Dům Lucie 73

Valbová střecha je pokryta hnědou pálenou krytinou a doplněna o dřevěnou kaskádu z masivu, má funkci podepření v místě přesahu střechy a také ji lze využít jako krytí vstupního prostoru.

Dům Lucie 73 Dům Lucie 73 Dům Lucie 73 Dům Lucie 73 Dům Lucie 73 Dům Lucie 73

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.