duben
2022

Dům Katka 36

Objekt se rozkládá na půdorysu obdélníka. Hmota budovy je ve dvou významných částech výrazně zasunuta.

Dům Katka 36

Prvním takovým místem je vstupní stěna fasády. Díky jejímu zasazení hlouběji do půdorysu bylo vytvořeno závětří chránící při vstupu do domu. Druhým místem s ustupující hmotou je terasa. Ta poskytuje příjemné propojení interiéru obývacího pokoje se zahradou.

Dům Katka 36

Fasáda je v těchto důležitých částech domu zvýrazněna kamenným obkladem, který je také použit na rozhraní mezi okny jednotlivých ložnic. Prosklení směřující do soukromé části zahrady je řešeno jako bez parapetní. Naopak okna umístěná na vstupní fasádě parapet mají a zajišťují tak větší soukromí.

Dům Katka 36

Zádveří domu je vybaveno vestavěnou skříní. Ložnice a pokoj jsou přístupné z chodby. Obě místnosti poskytují dostatek prostoru pro skříně a další nezbytné vybavení pokojů. V koupelně nalezneme dvě umyvadla pro příjemnou ranní hygienu, sprchový kout a vanu. WC je umístěno v samostatné místnosti.

Dům Katka 36

Součástí obývacího pokoje je kuchyňský kout. Nenajdeme zde žádnou spíž. Ta je totiž nahrazena dnes modernější a funkčnější variantou ukládání potravin, a to vestavěnou skříní se zabudovanou lednicí. Vedle skříně navíc nalezneme francouzské okno, které je možné plně otevřít a dopravit tak nákup do úložného prostoru bez nutnosti s ním procházet celým domem.

Dům Katka 36

Velmi příjemné je v kuchyni také podélné okno se zabudovanou roletou, díky kterému dopadá na kuchyňskou linku denní světlo. Rozhraní mezi obývacím pokojem a kuchyňským koutem vymezuje jídelní stůl. V samotném obývacím pokoji dominuje prosklená posuvná stěna, která umožňuje průchod na krytou terasu a zahradu.

Zastřešení domu je provedeno valbovou střechou, reagující na ustupující hmotu domu s terasou subtilní dřevěnou pergolou, vhodnou například pro popínavé rostliny.

Dům Katka 36

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.