březen
2021

Dům Kristýna 55

Kristýna 55 je přízemní dům 4+kk typu bungalov s členitým půdorysem, který přispívá k dobrému osvětlení interiéru ze všech stran. Dům lze tedy na pozemek umístit téměř libovolně.

Dům Kristýna 55

Dispozice domu je přehledná, jednoduchá, a má dostatek úložných prostor. Část hmoty domu s obývacím pokojem uvnitř je částečně předsazena před zbytek domu a umožňuje tak mít v obývací místnosti okna do všech světových stran. Ta jsou chytře rozmístěna tak, aby přiváděla do prostoru celý den denní světlo a zároveň poskytovala maximum soukromí.

Dům Kristýna 55

Samozřejmostí je možnost výstupu do zahrady z ložnice a obývacího pokoje na terasu, která je díky tvaru kryta i před pohledy kolemjdoucích, nebo sousedů. Kontakt s vnějším prostředím je tedy u tohoto domu příkladným. Před vstupem do domu je umístěno kryté stání pro jeden osobní automobil.

Dům Kristýna 55

Přístřešek zároveň nabízí ochranu před nepřízní počasí při vstupu do domu. Po vstupu do domu je možné uložit věci do šatní skříně a poté pokračovat do chodby, ze které vedou dveře do všech zbylých místností domu. Dominantním prvkem obývacího pokoje s kuchyňským koutem je centrálně umístěný pult kuchyně, který tvoří pomyslné těžiště prostoru.

Dům Kristýna 55

Dva dětské pokoje jsou identicky velké a nabízejí dostatek prostoru pro větší i menší děti. Ložnice rodičů má velkou vestavěnou skříň a samostatný vstup přímo na terasu. Koupelna a samostatné WC pracují s minimálním prostorem, ale i tak nabídnou dostatek prostoru a potřebnou praktičnost a funkčnost.

Dům Kristýna 55

Celý dům je koncipován s ohledem na maximální funkčnost na minimální ploše. Hlavními výhodami tohoto domu je jeho malá plocha a s tím spojená možnost výstavby i na menších pozemcích. Díky možnosti prakticky libovolné orientace je tento přízemní dům vhodný téměř na každou parcelu.

Dům Kristýna 55

Jednoduchý, moderní a čistý vzhled tvořený celistvými plochami obkladu a omítky může být doplněn o velké posuvné slunolamy u obývací místnosti, které domu dodají jedineční vzhled a zvýší praktické využití v horkých letních měsících. Výsledný celek působí lehce, moderně, svěže, elegantně a zapadne do jakéhokoliv menšího městečka, vesnice, nebo příměstského celku.

Dům Kristýna 55 Dům Kristýna 55 Dům Kristýna 55 Dům Kristýna 55 Dům Kristýna 55

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.