březen
2021

Dům Dominik 46

Více a více se objevují pozemky malé, rozměrově vhodné pro menší dům, v městské zástavbě a přesto velmi drahé.

Dům Dominik 46

Úměrně k velikosti pozemku je územním plánem omezena i zastavěná plocha a potřebná plocha zeleně na pozemku. Tyto okrajové podmínky dávají vzniknout novým návrhům moderních domů, kde je třeba pracovat velmi efektivně s prostorem a zárověn naplnit požadavky na bydlení movitější klientely.

Dům Dominik 46

Tento návrh domu řeší přesně zmíněné zadání, kdy obě podlaží jsou rozměrově stejná, patro je plnohodnotné bez šikmin a stříšky kryjící terasu a vstup jsou přichyceny pouze do fasády tak, aby se nezapočítávali do zastavěné plochy pozemku.

Dům Dominik 46

Interiér domu nabídne dispozici 5+kk, tři koupelny a prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní. Všechny pobytové místnosti jsou bohatě proskleny širokými okny, které do velké míry určují vzhled domu z exteriéru. Právě velké prosklení je grálem pro příjemné bydlení.

Dům Dominik 46

S postupem technologií je nyní již bez výčitek a technických problémů možen prosklívat místnosti dle libosti. Výsledkem je velmi světlý interiér, silné propojení se zahradou a celkově pozitivnější atmosféra v interiéru. To vše díky tepelně izolačním trojsklům, bez zásadnějšího rozdílu v účtu za vytápění.

Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46 Dům Dominik 46

více informací
o tomto domě

zpět
logo

Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.