Dům Dominik 36

Dominik 36 je moderní patrový dům 4+kk+G pro náročné lidi, kteří si rádi užívají volně plynoucí, rozmanitý a netradiční prostor.

Dům Dominik 36 Dům Dominik 36 Dům Dominik 36 Dům Dominik 36 Dům Dominik 36

Hmota domu je rozdělena na dva základní kvádry, které se z části protínají. První je přízemní, celý obložený dřevem a snaží se být v maximálním kontaktu s okolní zahradou. Jeho střecha je plochá, porostlá zelení. Druhý patrový je kombinací omítky a dřeva. Střecha je pultová, plechová. Tento kvádr je koncipován tak, aby z něj byl netradiční výhled do okolí pomocí rohových oken a zároveň propouštěl dovnitř dostatek světla potřebného pro spokojené žití jeho obyvatel.

Dům Dominik 36 Dům Dominik 36

Vstup do domu je krytý přesahem horního patra a zároveň je díky tvaru domu v závětří. Z prostorného zádveří se dá vstoupit do garáže, šatny, nebo chodbičky vedoucí do obývacího pokoje s kuchyňským koutem.

Dům Dominik 36

Ten je situován přes celou šíři domu a má okna prolomená do všech světových stran. To zajišťuje dobré propojení se zahradou a zároveň výborné proslunění prakticky během celého dne. Obytný kout je od jídelny s kuchyní oddělen stěnou s průhledným krbem. Z tohoto koutu je vidět celá hlavní osa domu, která prochází z obytného koutu přes krb, jídelnu chodbu a garáž až ven, a poskytuje tedy mnoho rozdílných pohledů v jakoukoliv denní dobu a situaci.

Dům Dominik 36

Dalším výrazným prvkem je lehké kovové schodiště, které je součástí obytného prostoru, a působí tak jako umělecké dílo. Před obývací pokoj je předsazena malá krytá terasa s posezením, která chrání před horkými slunečními paprsky, ale zároveň nebrání tomu, aby si obyvatelé mohli užít zážitek ze zahrady. Nahoře v patře se nachází soukromá část čítající ložnici s privátní koupelnou a dva pokoje, které mají k dispozici vlastní prostornou koupelnu.

Dům Dominik 36

Celý prostor domu je uspořádán logicky a nabízí mnoho řešení, které zpříjemňují každodenní život. Například technická místnost nacházející se vedle kuchyňské linky může sloužit jako spíž. Třeba garáž lze využít díky příhodnému prosvětlení i jako dílnu pro domácí kutily a kutilky. Obyvatelé domu jistě uvítají i velký dostatek úložných prostor. Další výhodou je částečné oddělení obývacího koutu od jídelny s kuchyní, kdy se oba provozy navzájem neruší, a přesto spolu komunikují. Tato chytrá uspořádání celého domu mají navíc tu výhodu, že příchozí návštěva nevstupuje vůbec do soukromé části a nenarušuje tak osobní prostor obyvatel domu. Lze tak v klidu pracovat nebo odpočívat, zatím co v obývací místnosti probíhá bujarý život.

Dům Dominik 36

Rozmanitý dům se otevírá do všech stran zahrady a nabízí tak maximální propojení mezi vnějším a vnitřním světem. To je také jedna z hlavních výhod tohoto domu. Tou další je bezpochyby svěží a moderní vzhled, jakož i veliká variabilita domu. Devizou rodinného domu je jeho design, rozmanitost a nevšednost vnitřních prostor, a to ať již těch otevřených, či uzavřenějších vůči svému okolí, mezi kterými si jistě každý obyvatel najde ten svůj oblíbený.

Dům Dominik 36

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 4.3.2019.
Aktualizováno: 5.3.2019 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nove-domy-jaro-2019/dum-dominik-36/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.