Dům Blanka 41

Dům Blanka 41 je pro milovníky moderních staveb, kteří však rádi navazují či odkazují na původní tvary domů v Čechách.

Dům Blanka 41 Dům Blanka 41 Dům Blanka 41 Dům Blanka 41 Dům Blanka 41

Blanka 41 je protnutím moderního s konzervativním. Hlavní hmota domu je archetypálního vzhledu, drží si standardní sklon střechy a částečnou pravidelnost rozmístění oken. Díky tomuto základu nabídne velmi širokou možnost umístění. Do již zmíněné konzervativní a až základní hmoty se však nabourávají výrazné moderní kvádry, které dům významným způsobem otevírají a vzhledově probouzí. Největší kvádr je zaseknutý do prostoru jídelny a hlavní ložnice.

Dům Blanka 41 Dům Blanka 41

Rohové otevření těchto zásadních místností v domě dává opravdu silné pocity volnosti, bez uzavírání se před okolím. Výhled se zde stává zásadním a nejlepším prvkem interiéru. Ve stejném duchu je vytvořen i obývací pokoj, kde výhled může velmi jednoduše převzít nyní často dominantní funkci televizoru v místnosti. Menší kvádry zaseknuté do střechy připomínají dobře známé vikýře, jejich velikost a umístění ovšem nabízejí mnohem více nežli jen výhled malým okénkem ven. V místě těchto oken vzniká útulné posezení u okna s knihou, tabletem nebo hlavou plnou myšlenek. Toto posezení se záměrně dá nalézt ve všech třech pokojích v patře, a tak nebude nikomu z obyvatel odepřeno.

Dům Blanka 41 Dům Blanka 41

Půdorysné rozvržení domu je připraveno i pro velmi náročné obyvatele a nabízí vše potřebné. Hlavní prostor přízemí se rozpíná přes významnou část domu a nalezneme zde jídelnu, kuchyň a obývací pokoj. Všechny části opticky odděleny, přesto ve vzájemném kontaktu. Technické a provozní zázemí domu je samozřejmosti a k němu se ještě vměstnala pracovna, vhodná i jako pokoj pro hosty. V podkroví domu se velmi pohodlně ubytují 4 členové rodiny. I přesto rodičům díky vlastní šatně a druhé koupelně zůstane velká míra vlastního soukromí.

Dům Blanka 41 Dům Blanka 41 Dům Blanka 41 Dům Blanka 41

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 4.3.2019.
Aktualizováno: 4.3.2019 zpět

https://web.1svet.cz/bulletiny/nove-domy-jaro-2019/dum-blanka-41/
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.